Ogólnopolska Sztafeta Pływacka Klubów Morsów

logo_rz_pl

sztafeta-2019

Ogólnopolska Sztafeta Pływacka Klubów Morsów w Rzeszowie z okazji  Święta Niepodległości Polski, o puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa


Zgłoszenia od dnia 1.09.2019 do dnia 15.10.2019 r! Opłata startowa: 70 zł! Szczegóły w Regulaminie


Szanowne Foczki i Morsy

W okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski  w dniu 09 listopada 2019 r. na terenie Rzeszowskiej Żwirowni  Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek”  organizuje imprezę pt. „Ogólnopolska Klubowa Sztafeta Morsów  w Rzeszowie o puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa ’’. Pragniemy tą imprezą uczcić zarówno Święto Niepodległości Polski jak również wpisać się na trwale  jako środowisko Rzeszowskich Morsów w zakresie popularyzacji idei zdrowego życia , hartowania ciała i ducha. Uczestnictwo Morsów z całej Polski w takim rodzaju aktywności sportowej sprzyja przełamywaniu stereotypów społecznych na temat kąpieli w zimnym środowisku wodnym. Nagłośnienie oraz poparcie idei tej imprezy poprzez mass-media wpłynie pozytywnie na wizerunek włodarzy Rzeszowa oraz województwa Podkarpackiego , środowiska Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek” oraz samego  morsowania nie jako chwilowej mody ale kierunku w jakim nasze  społeczeństwo powinno zdążać by świadomie dbać o zdrowie i samopoczucie.

Sztafeta Klubowa Morsów ma za zadanie uczczenie naszego Święta Odzyskania Niepodległości Polski  jak również  wyłonienie najlepszej drużyny Morsów w Polsce . Dotychczasowe imprezy organizowane przez inne kluby miały w założeniu indywidualny charakter polegający na przepłynięciu określonego dystansu min. na Wiśle jak Kraków, Sandomierz, Warszawa, Włocławek itp.   Nasza sztafeta na za zadanie podniesienie poprzeczki tym razem Klubom Morsów w całej Polsce dlatego przesyłamy Wam nasz apel :

„Przeto Klubom Morsów z całej Polski rzucamy wyzwanie by w blasku Święta Niepodległości Naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej w szranki współzawodnictwa stanąć raczyły i o splendor wszelaki i laur zwycięstwa walczyć zechciały aby później przez rok cały mogły się z onym splendorem godnie obnosić. Niechaj zatem A.D. 9 listopada 2019 w liczbie wielkiej do grodu sławetnego Rzeszowem zwanego przybywają. Na bohaterów onych „Żwirownia” nasza wód zimnych zdrojem bogata do sztafety gotowa już będzie. Najdzielniejszy kwiat foczek i morsów w klubowe stroje przyodzianych zmagać się będzie o puchar Jaśnie nam panującego Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz sławę z tym nieodzownie związaną. Mniemamy, iż w całej licznej rodzinie Morsów Polskich kluby godnie zjadą by wspólnie inauguracyją pierwszej takowej sztafety historycznie wpisać się w annały morsowania. Po onych zmaganiach jadłem i napojem przednim oraz znamienitą zabawą z nutą skoczną obiecujemy wszystkich Was ugościć. Nie zwlekajcie zatem i gońców swoich rychło posyłajcie, iż rękawicę naszą godnie podejmiecie i uczciwie w szranki staniecie o prymat najlepszej drużyny pływackiej Klubu Morsów w Polsce. Życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia ku Wam ślemy i wypatrywać pozytywnej odpowiedzi zaczynamy. A tym Klubom co słabość przed onym zmaganiem okazać raczą niechaj pozostanie jeno żałość i czytanie o tym zacnym i historycznym wydarzeniu„.

Kluby wystawiają do drużynowej  sztafety po 5 osób – foczki lub morsy. Zadanie ma polegać na  przepłynięciu przez tych uczestników na żwirowni dystansu 100 m w systemie sztafetowym. Kapitanowie drużyn klubowych losują miejsce toru do przepływania. Wspólny start poszczególnych pierwszych uczestników ekip następuje z okolic plaży Żwirowni znajdującego się obok pomostu lewa strona Żwirowni. Zawodnik ma za zadanie  okrążenie bojki z prawej strony i powrót na linie startu  i poprzez klepniecie w dłoń przekazuje sygnał kolejnemu zawodnikowi do startu. Tak startują wszyscy uczestnicy w drużynie. Liczy się czas ostatniego zawodnika z drużyny. Najszybsza drużyna wygrywa zawody.

Szczegółowy regulamin wraz z załącznikami znajduje się pod tym linkiem. Szczegółowa mapka miejsca organizacji sztafety  jest poniżej:

mapa-Zwirownia-1

mapa-Zwirownia-2

W związku z kosztami imprezy i organizacją Klubowej Sztafety Morsów w Rzeszowie wpisowe od każdego uczestnika zawodów wynosić będzie 70 zł. W ramach tego zawodnicy będą mieć zapewnioną opiekę przedmedyczną, zabezpieczenie ratowników WOPR z Rzeszowa, ubezpieczenie NNW uczestnika, pamiątkowe medale i plakietki oraz zapewniony ciepły posiłek. Dla uczestników zwycięskiej ekipy będzie ufundowany pamiątkowy puchar od Prezydenta Miasta Rzeszowa  Tadeusza Ferenca oraz będą również inne nagrody i niespodzianki. Dla gości z dalszych części Polski oferujemy  pomoc w możliwości znalezienia noclegu oraz poznania walorów naszej pięknej ziemi Podkarpackiej i atrakcji Rzeszowa .

 

Plan  imprezy w dniu 09.11.2019

 Rejestracja drużyn klubowych w namiocie biura zawodów RKM „Sopelek”, podpisywanie osobiste pisemnych oświadczeń o dobrowolnym uczestnictwie w zawodach i przestrzeganiu zasad RODO – od godz. 09:00

 1. Otwarcie imprezy powitanie wszystkich uczestników przez prezesa RKM „Sopelek” w dniu 09.11.2019r.  od godz. 9:30
 2. Losowanie miejsc startowych przez kapitanów klubowych dla poszczególnych drużyn oraz sędziów startowych (członkowie RKM „Sopelek” )
 3. Wspólna rozgrzewka Klubowa drużyn pływających morsów godz. 10:00
 4. Start zawodów o godz 10:30 – rozpoczyna sędzia główny zawodów RKM „Sopelek”
 5. Przepływanie w formie sztafety po 5 osób dystansu 5 x 100 m na Żwirowni wg listy startowej ustalonej przez kapitanów drużyn  (preferowane są płetwy; czepki kąpielowe i okulary oraz obowiązkowo bojki ratownicze). Brak bojki ratowniczej u zawodnika powoduje niedopuszczenie go do startu oraz dyskwalifikację całej drużyny! Zakaz używania pianek ochronnych na całe ciało, dopuszcza się użycie kominiarki dla płetwonurków.
 6. Zakończenie zawodów po dopłynięciu ostatniego uczestnika sztafety – ogłasza sędzia główny zawodów RKM „Sopelek”
 7. Przewidywany czas przepływania uczestników wynosił będzie ok. 2-2,5 godz.
 8. Podsumowanie wyników poszczególnych sztafet klubowych poprzez sędziów bocznych – startowych oraz sędziego głównego . Sporządzenie pisemnego komunikatu o wynikach sztafety.
 9. Zbiórka wszystkich uczestników sztafety – klubami . Ogłoszenie wyników przez sędziego głównego. Wręczenie pucharu przez Prezydenta Miasta Rzeszowa lub jego przedstawiciela
 10. Dekoracja pamiątkowymi medalami przez prezesa RKM „Sopelek” wszystkich zawodników imprezy wykonanie pamiątkowego zdjęcia uczestników na tle banerów i flag klubowych.
 11. Cześć integracyjna połączona z konsumpcją ciepłego posiłku oraz innych smakołyków dla wszystkich uczestników  imprezy połączona z muzyką oraz grą na gitarach na żywo, wspólne śpiewanie piosenek, zabawa przy ogniskach.
 12. Prosimy o dokładne zapoznanie się z REGULAMINEM.

Propozycja ta ma za zadanie uświetnienie  święta  Odzyskania Niepodległości Polski , integrację środowiska Morsów w Polsce oraz propagowanie zimnych kąpieli. Szczegóły imprezy mogą podlegać modyfikacji przez organizatora RKM „Sopelek”. Liczymy na szybki odzew innych Klubów Morsów, do 1 października 2019 r., wraz z proponowaną listą uczestników sztafety. W przypadku innych pytań prosimy o kontakt.

 z poważaniem

Zarząd Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek”

v-ce prezes Waclaw Szuberla, tel. 601 342 531, adres email: wszuberla@ups.com

sekretarz Piotr Urbański, tel. 508 466 977,  adres email: piotrekur73@wp.pl

loading